Dieta Bezglutenowa

Co to jest GLUTEN?

Gluten jest mieszaniną  białek roślinnych występujących w ziarnach zbóż, głównie pszenicy (w tym orkisz), żyta, pszenżyta i jęczmienia.

Oto zboża i ich problematyczne białka razem z ich zawartością procentową w całości białek tych zbóż (źródło):
pszenica – gliadyna (69%)
żyto – sekalina (secalinin, 30%-50%, najczęściej nierozróżniana od gliadyny)
jęczmień – hordeina (46%-52%, także wrzucana do jednego worka z glutenem z pszenicy)
owies – awenina (16%, nazywana owsianym glutenem)
kukurydza – zeina (55%, nazywana kukurydzianym glutenem)
proso – panicyna (panicin, 40%)
ryż – orzenina (orzenin, 5%)
sorgo – kafiryna (kafirin, 52%)

Na czym polega dieta bezglutenowa?

Dieta wyklucza spożywanie glutenu. Produkty bezglutenowe oznaczone są międzynarodowym symbolem w postaci  przekreślonego kłosa.

Niektórzy specjaliści od spraw żywienia nie zalecają stosowania diety dla osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Jest to dieta przeznaczona głównie dla ludzi z chorobą trzewną ( celikią ) i alergią.

CELIAKIA

Pojawia się u osób z predyspozycjami genetycznymi, ujawnia się w różnym wieku. Osoby cierpiący na chorobę trzewną doznają uszkodzenia błony śluzowej jelita cienkiego, w wyniku spożycia produktów zawierających gluten.